x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Blog Arama

Pelin Otu

Pelin Otu

Latince adı ‘Artemisia absinthium’ olan Pelin otu, papatyagiller familyasındandır. Anavatanı Akdeniz’dir. Ülkemizde Ege, Akdeniz, Karadeniz ve Marmara bölgelerinde doğal olarak yetişen ıtırlı bir bitkidir. Kireççe zengin toprakları sever. Yaprakları bazen griye çalan, bazen de beyaz ağırlıklı çok yıllık otsu bir bitkidir.     İnce tüylerle kaplı gövdesi kokulu, kabarık çizgili ve gri-yeşil renklidir. Kırmızı ya da sarı küçük çiçekleri salkımlar halinde bir aradadır. 

Devamını Oku
24.05.2018
Papatya

Papatya

Latince adı ‘Chamomillae Romanae’ olan Papatya, papatyagiller familyasındandır. Dünyanın en kalabalık çiçekli bitkiler familyasıdır. Sadece Türkiye’de 1156’dan fazla türü bulunur. Anavatanı Avrupa’dır. Tüm Avrupa’dan Hazar kıyılarına kadar yayılmıştır. Günümüzde buzullarla kaplı Antarktika kıtası dışında her coğrafyada yayılım göstermiştir. Ülkemizde Marmara, Ege, Trakya, Güneybatı Anadolu’da doğal koşullarda yetişir. Mayıs ve Ağustos ayları arasında zarafeti temsil eden beyaz renkte çiçekler açan tek yıllık otsu bir bitkidir.     

Devamını Oku
24.05.2018
Propolis Nedir?

Propolis Nedir?

Propolis, arıların bitkilerden topladıkları reçinemsi bir maddedir ve arılar tarafından kovanın iç yapısını korumak için kullanılır. Arılar, reçineleri ağaçlardan veya bitkilerin tomurcuklarından toplarlar ve bu reçineleri özelleştirerek propolise dönüştürürler.

Devamını Oku
24.04.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.