x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Blog Arama

Okaliptus Yaprağı

Okaliptus Yaprağı

Latince adı ‘Eucalyptusbaum / Heberbaum / Eucalyptus’ olan Okaliptüs ağacı, mersingiller familyasındandır. Anavatanı Avustralya’dır. Ülkemizde Tarsus, Mersin, Adana, Antalya’da yaygın olarak yetiştirilir. Yedi yüze yakın farklı türü vardır. Dünyanın en uzun boylu ağacı olarak ün salmıştır. Uzun ve iri gövdesi sayesinde diğer ağaç türlerinden rahatlıkla ayırt edilebilir. Dört mevsim yeşil kalan, mor renkte çiçekler açan çok yıllık bir bitkidir.

Devamını Oku
24.05.2018
Oğul Otu

Oğul Otu

Latince adı “Melissa Officinalis” olarak adlandırılan bir ballıbabagiller familyasındandır. Anavatanı Akdeniz ve Güney Avrupa’dır. Ülkemizde, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişir. Limon kokulu, tüylü yapraklı, otsu ve çokyıllık bir bitkidir. Dört mevsim yemyeşildir. Yaz aylarının sonlarına doğru küçük beyaz çiçekler açar. Bilinen diğer adları melisa ve kovanotu’dur. Oğulotu’nun kullanımı çok çok eski tarihlere kadar uzanır. M.S. 77 yılında Grekçe yazıldığı tahmin edilen   Pedanius Dioscorides’in   'Pre Hyalis Iatrikes' (İlaçlar Bilgisi) eserinde   oğulotu bitkisinden bahsedilir.

Devamını Oku
24.05.2018
Organik Kişisel Bakım Ürünleri ve Sağlıklı Yaşamın Anahtarı

Organik Kişisel Bakım Ürünleri ve Sağlıklı Yaşamın Anahtarı

Günümüzde, insanlar kişisel bakım ürünleri seçerken sadece güzelliklerini değil, aynı zamanda sağlıklarını da düşünüyorlar. Bu nedenle,   organik kişisel bakım ürünleri   giderek daha popüler hale gelmektedir.

Devamını Oku
05.02.2024
Organik Ürünler: Sağlıklı ve Doğal Alternatifler

Organik Ürünler: Sağlıklı ve Doğal Alternatifler

Günümüzde, sağlıklı yaşam ve beslenme bilinci giderek artmakta ve birçok kişi organik ürünlere yönelmektedir. Organik tarım, kimyasal gübreler, pestisitler veya genetik modifikasyonlar gibi sentetik girdiler kullanmadan, doğal yöntemlerle üretim yapmayı amaçlar.

Devamını Oku
10.01.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.