x
حسابي
تسجيل

Çam Fıstığı

Besin değeri yüksek olan çam fıstığı çam kozalaklarının kırılmasıyla elde edilir. Dünya mutfaklarında yüzyıllardır kullanılan bu besin doymamış yağ asitleri yönünden zengindir.

قارن المختارة
إختر و إضافة إلى السلة
View :
إضافة ألى السلة
صنوبر 100 غ - Arifoğlu
%0 خصم
صنوبر 100 غ
449,00 TL
449,00 TL
إضافة ألى السلة
صنوبر (حبة صغيرة) 500 غ - Arifoğlu
%0 خصم
صنوبر (حبة صغيرة) 500 غ
1.099,00 TL
1.099,00 TL
إضافة ألى السلة
صنوبر 1000 غ - Arifoğlu
%0 خصم
صنوبر 1000 غ
2.500,00 TL
2.500,00 TL
إضافة ألى السلة
صنوبر حب 50غ - Arifoğlu
%0 خصم
صنوبر حب 50غ
365,00 TL
365,00 TL
إضافة ألى السلة
صنوبر 22غ - Arifoğlu
%0 خصم
صنوبر 22غ
99,00 TL
99,00 TL
منتجات في المجموع 5 هناك

Türk mutfaklarında dolmalık fıstık olarak da isimlendirilen çam fıstığı börek, helva, salata, tatlı, pasta ve dolma gibi yiyeceklerde kullanılır.

İçerisinde bulunan esansiyel mineraller ve vitaminler sayesinde kolesterolü önlemeye katkıda bulunan bu fıstık neredeyse bütün Akdeniz ülkelerinde yetişir ve ağacının boyu yirmi metreye kadar uzayabilir. Doğrudan tüketiminin yanı sıra kozmetik, tatlıcılık, mayonez ve margarin üretimi gibi alanlarda da kullanılan çam fıstığı ezme ve reçel şeklinde kahvaltılarda da tüketilebilir. Kalori olarak incelediğinizde 100 gram çam fıstığı ortalama 670 kaloridir. Yaklaşık %70’i yağ olan fıstıkta kolesterol sıfırdır.

Çam Fıstığı Fiyatları

Ülkemizde yaygın olarak tüketilen çam fıstığı üretiminin büyük bir kısmı Kozak yaylasında gerçekleşir. Yaklaşık 500 kilogram çam fıstığı kozalağından kabuklu 100 gram çam fıstığı ve bundan da 25 kilogram fıstık içi üretilir. Ulaşılması biraz daha zahmetli olduğundan kilogram fiyatları farklılık gösterir. Belirlenen fiyatlar o yıl yapılan çam fıstığı hasadına göre ayarlanır. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürün satın almak istediğinizde ihtiyacınız olan miktarı doğrudan online gıda satışı yapan sitemizden sipariş verebilirsiniz. Bu sayede kapıda ödeme, güvenli alışveriş, sağlam paketleme, sepette sürpriz indirimler, organik ve doğal ürün gibi olanaklara da sahip olacaksınız. Dilerseniz whatsapp sipariş hattı üzerinden fiyatlar ve sipariş ile ilgili direkt bilgi alabilirsiniz.

Arifoğlu Çam Fıstığı

Mutfağınızda birbirinden lezzetli yiyecekler hazırlamanıza katkıda bulunan çam fıstığı içerisinde protein, diyet lifi, potasyum, sodyum gibi besin değerleri bulunur. Aynı zamanda B1, B2, C ve A vitaminleri de barındıran çam fıstığı oleik ve linoleik yağ asitlerine sahip olması sayesinde vücut için faydalıdır.

Toz halinde olan çam fıstığını alarak çorbalara karıştırabilirsiniz. Böylece hem farklı bir tat elde edebilir hem de fıstığın sinirleri yatıştırıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Antioksidan özelliğinin bulunması sayesinde yeteri miktarda çam fıstığı tüketerek bağışıklık sisteminizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda romatizma, siyatik, halsizlik, yorgunluk, kalp ve damar hastalıkları, mide spazmları gibi durumlara karşı da çare bulabilirsiniz.

Çam Fıstığı Çeşitleri

Evlerde sıklıkla tüketilen kuruyemişlerden biri olan çam fıstığı yemeklerden kullanılabilir ya da doğrudan her gün bir avuç olacak şekilde tüketilebilir. Diğer fıstık çeşitleri ile kıyasladığınızda benzer bir görünüme sahip olması sayesinde tadı size aşina gelecektir. Besin değerinin yüksek olması ve tadının beğenilmesi sebebiyle Arifoğlu çam fıstığı ürünlerinden istediğiniz miktarda sipariş verebilirsiniz. Her biri tamamen organik ve doğal olan ürünler ile daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Çam fıstığının iştah bastırıcı özelliğinin olması özellikle kilo vermek isteyenler tarafınadn sıklıkla tercih edilmesini sağlar.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.