x
حسابي
تسجيل

Kekik Baharatı

Tavuk yemekleri denildiğinde akla ilk gelen baharatlardan biri olan kekik baharat salatalar ve diğer yemeklerde de sıklıkla kullanılır.

قارن المختارة
إختر و إضافة إلى السلة
View :
إضافة ألى السلة
الزعتر 70غ - Arifoğlu
%0 خصم
الزعتر 70غ
89,00 TL
89,00 TL
إضافة ألى السلة
الزعتر 1000غ - Arifoğlu
%0 خصم
الزعتر 1000غ
189,00 TL
189,00 TL
إضافة ألى السلة
الزعتر 15غ - Arifoğlu
%0 خصم
الزعتر 15غ
80,00 TL
80,00 TL
إضافة ألى السلة
الزعتر 25غ - Arifoğlu
%0 خصم
الزعتر 25غ
69,00 TL
69,00 TL
إضافة ألى السلة
الزعتر 500 غ - Arifoğlu
%0 خصم
الزعتر 500 غ
99,00 TL
99,00 TL
إضافة ألى السلة
الزعتر 60غ - Arifoğlu
%0 خصم
الزعتر 60غ
109,00 TL
109,00 TL
إضافة ألى السلة
كرات الزعتر 50 جم - Arifoğlu
%0 خصم
كرات الزعتر 50 جم
85,00 TL
85,00 TL
منتجات في المجموع 7 هناك

Kendine has aroması ve kokusu bulunan bu baharat bal, yağ, çay ve kekik suyu gibi farklı şekillerde de tüketilebilir. Mucizevi etkilere sahip olması sayesinde her mutfakta yerini alan kekik çorak arazilerde ve sıcak mevsimlerde yetişir.

Antik yunan çağından bu yana şifalı bitkiler kategorisinde bulunan kekik hasadı Haziran ayında yapılır. Akdeniz ve Güney Avrupa bölgelerinde yetişen bu bitki borneol, flavonoid, tripenoit gibi bileşenler içerir. Ülkemiz sahip olduğu bitki örtüsü sayesinde kekik yetiştirmeye elverişli alanlar arasında yer alır.

Ülkemizde ihraç edilen tıbbi aromatik bitkilerden biri olan kekik kendi içerisinde İzmir kekiği, İstanbul kekiği, toka kekiği, beyaz kekik, dağ kekiği gibi türlere ayrılır. Bunlara ek olarak yabani kekik, Akdeniz kekiği, karabaş kekik gibi farklı türler de vardır. Özellikle dağ kekiği hem demlenerek çay şeklinde hem de yemeklerde baharat olarak kullanılır. Bu kekik aynı zamanda halk arasında Suriye kekiği olarak da ifade edilir.

Arifoğlu Kekik

Yüzyıllardır kullanılan şifalı bitkilerden biri olan kekik baharat vücudun sağlığı ve genel gelişimi açısından önemli bir yere sahiptir. Mineral ve vitamin yönünden zengin olan bu bitki görme yeteneğini artırmaya yardımcı olur ve boğaz ağrısı, öksürük, soğuk algınlığı gibi şikayetlerin giderilmesine katkıda bulunur. Aynı zamanda kemikleri sağlıklı tutar, solunum bozukluğu yaşayan kişilerin tedavisini destekler, saç büyümesine katkıda bulunur ve kardiyovasküler hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Kan basıncını kontrol etmek, kas kramplarını tedavi etmek, anemiyi önlemek, vücuda anti bakteriyel özellikler sunmak da kekiğin faydaları arasında yer alır.

Kekik otunun en önemli faydalarından biri de cilt üzerindeki olumlu etkisidir. Cildinizi kekik suyu ile yıkadığınızda sivilce ve akne oluşumunu önleyebilirsiniz. İçerisinde bulunan vitaminler kırışıklıkların ortaya çıkma olasılığını en aza indirecektir. Yiyeceklerle tükettiğiniz kekik de cildinizin canlanmasına ve tazelenmesine yardımcı olacaktır. Bu gibi olumlu etkileri görebilmeniz için kullandığınız kekiğin organik olmasına dikkat etmelisiniz.

Kekik Fiyatları

Kekik baharat farklı formlarda satışa sunulmakta olup bunların fiyatları gramajına göre değişiklik gösterir. Genellikle fiyatlar hasadın fazla olmasından dolayı daha ekonomiktir. Hasat mevsimi, kekik çeşidi, iklim durumu gibi özellikler fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Online gıda mağazamızdan ihtiyacınız olan kekiği satın almak istediğinizde 1000 gram olan kekiği indirimli fiyatlardan sipariş verebilirsiniz. Kilogram fiyatının uygun olması sayesinde kekiği hem yemeklerinizde kullanabilir hem de çay olarak hazırlayıp içebilirsiniz. Dilerseniz bilye kekik paketlerinden birini satın alarak yemeklerinizde farklı görsellik de yakalayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm kekik türleri en uygun fiyatlarla sitemizde mevcuttur. Sepette yapılan sürpriz indirimler ve güvenli alışveriş politikamız sayesinde baharat alışverişlerinizi sitemizden gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.