x
حسابي
تسجيل

İsot Baharat

Eklendiği yemeğe acı bir tat katan baharatlardan biri olan isot baharat Şanlıurfa yöresine özgü bir lezzet olarak bilinir.

قارن المختارة
إختر و إضافة إلى السلة
View :
إضافة ألى السلة
فلفل مدخن حار 250غ - Arifoğlu
%0 خصم
فلفل مدخن حار 250غ
159,00 TL
159,00 TL
إضافة ألى السلة
فلفل مدخن حار 1000غ - Arifoğlu
%0 خصم
فلفل مدخن حار 1000غ
290,00 TL
290,00 TL
إضافة ألى السلة
فلفل مدخن حار 150غ - Arifoğlu
%0 خصم
فلفل مدخن حار 150غ
169,00 TL
169,00 TL
إضافة ألى السلة
فلفل مدخن حار 250غ - Arifoğlu
%0 خصم
فلفل مدخن حار 250غ
149,00 TL
149,00 TL
إضافة ألى السلة
فلفل مدخن حار 55غ - Arifoğlu
%0 خصم
فلفل مدخن حار 55غ
99,00 TL
99,00 TL
إضافة ألى السلة
فلفل مدخن حار 60غ - Arifoğlu
%0 خصم
فلفل مدخن حار 60غ
69,00 TL
69,00 TL
منتجات في المجموع 6 هناك

Güneydoğunun genelinde sıklıkla kullanılan bu baharat isot isimli biberden elde edilir ve diğer biberlere kıyasla daha acı olması onu özgün hale getirir. Hasat edilmiş olan isot biberi daha sonra güneşin altında kurutulur ve çekirdeklerinden arınmış haliyle farklı aşamalardan geçerek sofralarda kullandığımız isot halini alır. Çiğ köfte ve yöresel yemeklerde sıklıkla kullanılan bu baharat doğal olduğunda daha da sağlıklıdır. Bu nedenle isot baharatı alışverişinizi güvenilir adreslerden yapmanız tavsiye edilir.

İsot biberler ilk toplandığında kırmızı renkte olur ve kurudukça sırasıyla mor ve siyah rengini alır. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde bu baharat sağlık açısından pek çok faydalı özelliğe sahiptir. Bunun için biberi ölçülü miktarda tüketmek gerekir. Hasat edilen biberler dövüldükten sonra tuz ve doğal zeytinyağı ile karıştırılır. Daha sonra güneşin altına koyularak bekletilir ve sofralarda kullandığımız haline gelir. Kullanıma hazır olan isotu uzun süre boyunca sağlıklı şekilde kullanmak için cam kavanozlarda saklanması tavsiye edilir.

Arifoğlu İsot

Genellikle ağustos ayında yetişen isot baharat çok sayıda faydaya sahiptir. Vücut sıcaklığını artırarak sindirimi daha kolay hale getiren isotla ilgili yapılan araştırmalara göre kanser hücreleri üzerinde olumlu etkisi vardır. Üst solunum yolu enfeksiyonları ve romatizmada etkili olan bu baharat vücudun savunma sisteminin güçlenmesine katkıda bulunur. Böylece bulaşıcı hastalıklara yakalanma olasılığınız azalacaktır.

Sindirimi kolaylaştırıcı etkiye sahip olan isot baharat vücuttaki fazla kolesterolün düşmesine ve yağın azalmasına yardımcı olur. Anti-aging ve antioksidan özelliği bulunan isot araştırmalara göre yaşlanmayı geciktirici olmasıyla bilinir. Bunların yanı sıra gaz ve idrar söktürücü, ödem attırıcı, kemik gelişimini destekleyici, gece körlüğüne fayda sağlama, bağırsakları temizleme, hücre yenileme, enfeksiyon giderme gibi özellikleri de vardır. Bu faydaları elde edebilmeniz için isotun mutlaka doğal ve organik olması gerekir.

İsot Fiyatları

Acı baharat denildiğinde akla ilk gelen baharatlardan biri olan isot uygun fiyatlı olmasıyla bilinir. Online mağazamızda indirimli şekilde satın alabileceğiniz isot baharat hem poşetli hem de cam paketlerde satılır. Eğer biberi muhafaza edeceğiniz uygun bir kabınız yoksa doğrudan 55 gramlık cam kavanozda olanlardan sipariş verebilirsiniz. Bunun haricinde 60 gr, 150 gr, 250 gr ve 1000 gramlık paketlerinden de satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz isot biberine sepette sürpriz indirimler de yapılabilir. Bunun için tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan miktarı belirleyip istediğiniz ürünü sepetinize eklemektir. Tüm indirimler satın alma sırasında sepetinizde otomatik olarak düşecektir. Bu şekilde verdiğiniz tüm siparişler güvenli alışveriş ve müşteri memnuniyeti ilkeleri gereğince sorunsuz şekilde adresinize teslim edilecektir. Böylece yemekleriniz ve sağlığınız için gerek duyduğunuz bütün baharatları mağazamızdan temin edebilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.