x
حسابي
تسجيل

Tarçın

قارن المختارة
إختر و إضافة إلى السلة
View :
إضافة ألى السلة
قرفة سيلان عضوية 50 جرام - Arifoğlu
%0 خصم
إضافة ألى السلة
قرفة عيدان 250غ - Arifoğlu
%0 خصم
قرفة عيدان 250غ
399,00 TL
399,00 TL
إضافة ألى السلة
قرفة عيدان 30غ - Arifoğlu
%0 خصم
قرفة عيدان 30غ
145,00 TL
145,00 TL
إضافة ألى السلة
قرفة مطحونة 1000غ - Arifoğlu
%0 خصم
قرفة مطحونة 1000غ
399,00 TL
399,00 TL
إضافة ألى السلة
قرفة (مطحونة) 180غ - Arifoğlu
%0 خصم
قرفة (مطحونة) 180غ
189,00 TL
189,00 TL
إضافة ألى السلة
قرفة (مطحونة) 50غ - Arifoğlu
%0 خصم
قرفة (مطحونة) 50غ
69,00 TL
69,00 TL
إضافة ألى السلة
قرفة مطحونة 55غ - Arifoğlu
%0 خصم
قرفة مطحونة 55غ
145,00 TL
145,00 TL
إضافة ألى السلة
قرفة عيدان 1000غ - Arifoğlu
%0 خصم
قرفة عيدان 1000غ
685,00 TL
685,00 TL
إضافة ألى السلة
قرفة عيدان 45 جم - Arifoğlu
%0 خصم
قرفة عيدان 45 جم
69,00 TL
69,00 TL
إضافة ألى السلة
قرفة مطحونة 250غ - Arifoğlu
%0 خصم
قرفة مطحونة 250غ
249,00 TL
249,00 TL
منتجات في المجموع 10 هناك

Dört mevsim boyunca mutfaklarınızdan eksik etmeden kullandığınız tarçın faydaları ve hoş kokusu ile pek çok kişi tarafından severek kullanılır. 18. Yüzyıl dönemlerinde Avrupa’da zenginlik sembolü olarak bilinen bu baharat günümüzde ekonomik fiyatlardan satılır.

Defnegiller familyasına ait olan tarçın Güney Asya kökenli olup kabuklu şekildedir. Bu çubuk halindeki tarçın öğütülerek toz haline getirilir ve yaygın kullanımı bu şekildedir. Çubuk şekli genellikle bitki çayları ve benzeri içeceklerde tercih edilir. Her haliyle koyu bakır renge sahip olan tarçın hoş bir kokuya ve aromaya sahiptir. Bu yönüyle tatlıları süslemek amaçlı ilk sırada kullanılan bu bitki özellikle sütlü tatlılar ile güzel uyum sağlar. Sahip olduğu özellikler sebebiyle antik yunan çağından bu yana kullanılır ve tarihin en eski baharatlarından biri olarak bilinir.

Glisemik indeksi düşük besinler arasında yer alan tarçın B6, E, K, C ve A vitaminleri içerir. Özellikle K vitamini yönünden zengin olmasıyla dikkat çeker ve bu sayede hem kalbe hem de kemiklere faydalıdır.

Tarçın Fiyatları

Geçmişte pahalı olmasına karşın günümüzde uygun fiyatlardan satışa sunulan tarçın kabuk ve öğütülmüş olmak üzere iki farklı şekildedir. 1000 gram çubuk tarçın fiyatı öğütülmüş tarçının kilogram fiyatına kıyasla biraz daha yüksektir. Ancak indirimlerle bunları daha uyguna sipariş verebilirsiniz. Hangi türde olursa olsun tüm ürünler tamamen organik ve doğaldır. Bu sayede ödediğiniz tutarın karşılığını fazlasıyla alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin de artmasını sağlayan bu durum evlerinizde tarçının sürekli olmasını sağlayacaktır.

Satın aldığınız tarçınları tatlı ve tuzlu pek çok tarifte kullanabilir, salep gibi sıcak içeceklerinizi süsleyebilirsiniz. Orta Doğu ve Güney Asya mutfaklarında tavuk ve et yemeklerini vazgeçilmezleri arasında yer alan tarçın pilav ve midyelerin içine katıldığında aromatik bir tatlılık ortaya çıkarır. Türk mutfaklarında ise bu baharat genellikle hamur işleri ve tatlılarda tercih edilir. Özellikle kazandibi tatlısına çok yakışan tarçın tadı ve kokusunun yanı sıra faydalarıyla da dikkat çeker. Dilerseniz bu baharatı doğal kürlerde kullanarak bakım ürünü haline de dönüştürebilirsiniz.

Toz Tarçın

Günlük yaşamda sıklıkla kullanılan toz tarçın çok sayıda faydaya sahiptir. İnsülin direncini artıran bu baharat diyet yapanların en önemli yardımcılarından biridir. Nezle, soğuk algınlığı, öksürük gibi sorunlara karşı fayda sağlayan tarçın solunum yolu enfeksiyonlarının iyileşmesine katkıda bulunur. Kokusunun rahatlatıcı olması sayesinde sinir ve depresyon durumlarına karşı iyi gelir. Aynı zamanda antibakteriyel özelliğe sahip olması dişte oluşan bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur.

Geleneksel tıp dünyasında bağırsak problemlerine karşı kullanılan bitkilerden biri olan toz tarçın çay şeklinde ya da sulandırılıp içildiğinde sindirim sistemini düzenler. Ayrıca midedeki gaz ve şişkinlikleri de önlemeye destek olan bu bitkiyi ağız gargarası olarak da kullanabilirsiniz. Bu gibi faydaları elde etmek için kullanacağınız tarçının doğal olmasına özen göstermeli, bu amaçla mağazamızdan sipariş vermelisiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.