x
حسابي
تسجيل

Defne Yaprağı

Yemeklere lezzet vermesiyle bilinen defne yaprağı Akdeniz defnesi olarak da isimlendirilir. Et ve balık yemekleri ile çorbalara koku vermesi amacıyla kullanılan bu yaprak aynı zamanda tıbbi etkilere de sahiptir.

Kendine özgü aroması ve kokusu ile bilinen defne yaprağı dört mevsim yeşil kalmasıyla dikkat çeker.

قارن المختارة
إختر و إضافة إلى السلة
View :
إضافة ألى السلة
ورق غار 1000غ - Arifoğlu
%0 خصم
ورق غار 1000غ
349,00 TL
349,00 TL
إضافة ألى السلة
ورق غار 150غ - Arifoğlu
%0 خصم
ورق غار 150غ
119,00 TL
119,00 TL
إضافة ألى السلة
ورق غار 40غ - Arifoğlu
%0 خصم
ورق غار 40غ
69,00 TL
69,00 TL
إضافة ألى السلة
ورق الغار 5 جرام - Arifoğlu
%0 خصم
ورق الغار 5 جرام
69,00 TL
69,00 TL
إضافة ألى السلة
ورق غار7غ - Arifoğlu
%0 خصم
ورق غار7غ
79,00 TL
79,00 TL
منتجات في المجموع 5 هناك

Marmara, Ege ve Karadeniz kıyılarında yetişen defne yaprağı aromatik bir bitki olarak bilinir. Yaprakların toplandığı defne ağacı 6 ile 18 metre arasında yüksekliktedir ve sık dallı, yuvarlak tepeli bir ağaçtır. Ülkemizde yetişen defnenin kalite üstünlüğü pek çok ülke tarafından kabul edilmiş olup bu yönüyle defne milli bir ürün haline dönüşecek boyutlara gelmiştir. Dünyadaki defnenin yaklaşık yüzde doksana yakını ülkemizde yetişir. Bu nedenle yemeklerde defne yaprağı yaygın olarak kullanılır. 

Arifoğlu Defne Yaprağı

Gıda sektöründe baharat olarak tüketilen defne yaprağı bol miktarda uçucu yağ içerir. İçerisinde bulunan bileşenler sayesinde natürel çay ve ilaç yapımında da kullanılır. Aynı zamanda şampuan ve sabunlarda koku verici olarak da ilave edilir. Bu gibi amaçlar için kullanacağınız defne yaprağının organik olması gerekir.

Doğal defne yaprağı A vitamini yönünden zengindir ve bu sayede göz sağlığının korunmasında etkilidir, göz hastalıklarına yakalanma olasılığını azaltır. Bununla ilgili yapılan araştırmalara göre yaprakta bulunan bazı bileşenler yaraları temizleyici ve kısa süre içerisinde iyileştirici etkiye sahiptir. Aynı zamanda ciltte herhangi bir tahrişe sebep olmadan sinek ve böcek kovucudur.

Defne Yaprağı Çayı

Vücuttaki aşırı terlemeyi önleyen defne yaprağı çayı yüksek miktarda antioksidan içerir. Düzenli olarak tüketildiğinde uyku kalitesini artıran ve uykusuzluğa iyi gelen çayı doğru demlemeniz önemlidir.

Defne yaprağı çayını hazırlamak için bir su bardağı suyu kaynatıp içerisine iki ya da üç tane yaprağı eklemelisiniz. Ardından on dakika kadar demlenmesi için bırakmalısınız. İyice demlenen çayı süzere ya da doğrudan içebilirsiniz. Bu sayede bağırsaklarınız ve sindirim sisteminiz daha sağlıklı şekilde çalışacaktır. Ayrıca göz oluşumu ve mide şişkinliği azalacak, vücuttaki fazla su atılacak, mikroplar azalacak ve iştah açılacaktır. Defne yaprağı çayının cilde iyi geldiği de belirtilmekte olup ciltteki leke ve izler için de tüketilebilir.

Defne Yaprağı Fiyatları

Genellikle çay şeklinde tüketilen ya da balık yemeklerinde kullanılan defne yaprağı birçok kişi tarafından severek tüketilir. Çay olarak hazırladığınızda isterseniz içerisine bal ya da süt ilave ederek içimi yumuşatabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız yaprağın iki üç tane olması yeterlidir. Eğer daha fazla kullanım için ihtiyacınız varsa 150 gram ya da 1000 gram olan paketlerden satın alabilirsiniz. Yemeklere lezzet vermek için defne yaprağı arıyorsanız 5 gram olan paketi de sipariş verebilirsiniz. Miktarı az olduğundan bu paketler daha ekonomiktir. Siteyi takip ettiğinizde defne yaprağı ya da diğer baharatlarda daha da indirimli fiyatları yakalayabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.