x
حسابي
تسجيل

Fesleğen

Bitki bilimindeki ismi Ocimum Basilicum olan fesleğen aslen Güney Asya’da yetiştirilir. Ülkemizde uygun koşullar sağlandığından Akdeniz ve Ege sahil şeridinde de görülür.

Akdeniz havzası ülkeleri fesleğen üretimi için ideal koşullara sahiptir.

قارن المختارة
إختر و إضافة إلى السلة
View :
إضافة ألى السلة
ريحان 30 جم - Arifoğlu
%0 خصم
ريحان 30 جم
69,00 TL
69,00 TL
إضافة ألى السلة
ريحان 1000غ - Arifoğlu
%0 خصم
ريحان 1000غ
285,00 TL
285,00 TL
إضافة ألى السلة
ريحان 18غ - Arifoğlu
%57 خصم
ريحان 18غ
89,00 TL
38,00 TL
إضافة ألى السلة
ريحان 200غ - Arifoğlu
%0 خصم
ريحان 200غ
119,00 TL
119,00 TL
منتجات في المجموع 4 هناك

Taze ve kurutulmuş olmak üzere farklı şekillerde tüketilen fesleğen yaygın kullanıma sahiptir. Hem pişirilerek hem de çiğ olarak kullanılması talebi daha da artırır. Tadının ve kokusunun daha kalıcı olması ve pişince bu etkiyi yitirmesi sebebiyle genellikle yemeklerde son aşamada eklenir. Özellikle çorba ve salatalarda koku vermek amacıyla tercih edilir. Sahip olduğu kokusu sebebiyle taze fesleğen tahtakurusu, sivrisinek gibi canlıların ortamdan uzaklaşmasını sağlar. Aynı zamanda taze ve hoş bir görüntüsünün olması fesleğenin iç mekanlarda dekorasyon amaçlı kullanılmasını da destekler.

Arifoğlu Fesleğen

Salçalı ve domates soslu yemeklere daha çok yakıştırılan fesleğen dolma, patates, enginar, bezelye, kabak, salata, balık ve et yemeklerinde de tercih edilir. Yapraklı olan dal kısımları baharat şeklinde kullanılan fesleğen sarımsak ile güzel uyum sağlar. Kokusu ve tadı sayesinde sarımsağın kesin kokusunu bastırır ve daha hoş yapar. Yemeklerde ve özellikle salatalarda kararmaması adına yemeğe fesleğen için bıçak, kaşık vb. malzemeler kullanmadan doğrudan el ile ilave etmelisiniz.

Halk arasında reyhan otu, rayhan, peslan gibi farklı isimlerle bilinen fesleğen bağışıklık sistemini güçlendirecek antioksidanlara sahiptir. Bu sayede hastalıklarla mücadelere eden akyuvarlar korunur. İçerisinde bulunan esansiyel yağlar ile iltihapları önler ve hormonları düzenlemeye yardımcı olarak depresyona karşı korur.

Polonya’da bulunan Leds Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre fesleğen anti bakteriyeldir ve özellikle E.coli bakterisine karşı antibakteriyel etkiler sergilemiştir. Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı bir bitki olan fesleğen bağırsakta bulunan yararlı bakterileri güçlendirir. Böylece sindirim sistemini daha iyi hale getirir. Bazı araştırma sonuçlarına göre fesleğen kalp damar sağlığı üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Bu nedenle düzenli olarak tüketimi önerilir.

Fesleğen Baharat Fiyatları

Uygun fiyatlı baharatlar arasında yer alan fesleğen genellikle kurutulmuş ve paketlenmiş haliyle satılır. Yemeklerinize lezzet katmak amacıyla fesleğen almak istediğinizde 30 gram, 200 gram, 1000 gramlık paketlerden birini seçebilirsiniz. İsterseniz 18 gram cam kavanozda olanı alarak doğrudan kullanabilir ve baharatı ekstra bir kaba koyma zahmetinden kurtulmuş olursunuz. Her biri tamamen doğal ve organik olan bu baharatların fiyatları her zaman ekonomik olup gramına bağlı olarak artarak devam eder.

Bazı ürünlerde siteye özel sepette sürpriz indirimler yapılmakta olup bu sayede alışverişlerinizi daha karlı hale getirebilirsiniz. Dilerseniz ödemelerinizi kapıda ödeme şeklinde yapabilirsiniz. Fiyatlar ve ürün içerikleri ile alakalı merak ettiğiniz bir nokta olduğunda sağ kısımda bulunan Whatsapp sipariş hattından iletişime geçebilirsiniz. Baharat, bitki ürünleri, organik ürünler, sos ve salçalar gibi alanlarda uzman olan Arifoğlu firmamız daima sizlere en iyi ve en doğal ürünleri gönderir.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.