x
حسابي
تسجيل

Limon Tuzu

Mutfak tariflerinden temizliğine kadar pek çok alanda kullanabileceğiniz limon tuzu çok amaçlı olmasıyla bilinir.

قارن المختارة
إختر و إضافة إلى السلة
View :
إضافة ألى السلة
قطعة ملح ليمون 250 جرام - Arifoğlu
%0 خصم
إضافة ألى السلة
ملح الليمون 300غ - Arifoğlu
%0 خصم
ملح الليمون 300غ
155,00 TL
155,00 TL
إضافة ألى السلة
ملح الليمون 60غ - Arifoğlu
%0 خصم
ملح الليمون 60غ
69,00 TL
69,00 TL
إضافة ألى السلة
ملح الليمون 1000 غ - Arifoğlu
%0 خصم
ملح الليمون 1000 غ
199,00 TL
199,00 TL
منتجات في المجموع 4 هناك

Kolay ulaşılabilir olması bu ürüne olan talebi daha da artırır. Tanım olarak baktığınızda limon tuzu meyve ve sebzelerde bulunan, doğal bir kimyasal sitrik asit olarak ifade edilir. Bu sayede meyve ve sebzeler ekşi bir tada kavuşur. Renksiz ve kristal bir yapıda olan limon tuzu antioksidan özelliğe sahiptir. Turunçgiller ve benzeri ekşi meyveler ile hayvanların ve bitkilerin vücut yapısında doğal olarak bulunan bu madde yiyecek ve içeceklerin daha uzun süre boyunca tazeliğini korumasına yardımcı olur.

Geçmişten günümüze kullanım alanına sahip olan limon tuzu eski yıllarda doğal yollar ile üretilmekte idi. Ancak bunun maliyetli ve zahmetli olması sebebiyle günümüzde mantar, şeker, sitrik asit ve kimyasal bileşenlerin tepkimeye sokulması sonucunda elde edilir. Bu yönüyle limon tuzu özünde bir tuz değil de kimyasal şekilde elde edilmiş bir asit türü olarak da tanımlanabilir. Bu nedenle günlük yaşamda kontrollü olarak kullanmakta yarar vardır.

Arifoğlu Limon Tuzu

Geniş kullanım alanına sahip olan limon tuzu genellikle yeme içme sektöründe besinlerin raf ömrünün daha uzun olması amacıyla kullanılır. Evlerde ise turşu ve reçel yaparken ya da zeytinlerde az miktarda eklendiğinde kullanım süresi daha da uzayacaktır. Temizlik alanında da etkili sonuçlar veren limon tuzunu kireç sökücü olarak da tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda pH düzenleyici özelliği de bulunan bu tuz temizlikte son derece etkilidir. Bu sayede bulaşık ve çamaşır makinesi temizliği için de limon tuzundan yardım alabilirsiniz.

Limon tuzunun cilt bakımında kullanımı da mümkündür. Bunun için tuzu toz haline getirerek maske hazırlayabilirsiniz. Su karıştırarak macun haline getirdiğiniz maskeyi cildinize masaj yaparak uygulayın ve az bir süre beklettikten sonra durulayın. Limonun cilt lekelerini giderici etkisi olması sayesinde daha parlak ve sivilcesiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Eğer cilt yapınız hassassa bu maskeyi yapmadan önce uzman bir doktora başvurmanızda yarar vardır.

Limon Tuzu Fiyatları

Erişimi kolay olan limon tuzu ile istediğiniz faydaları elde edebilmek için en doğalını online mağazamızdan satın alabilirsiniz. Hem parça hem de öğütülmüş halde satışa sunduğumuz limon tuzunun tamamı sağlığa uygun koşullarda üretilmiştir. Bu sayede siparişlerinizi gönül rahatlığıyla verebilirsiniz. Makul fiyatlar ile alabileceğiniz tane limon tuzunun kilogram fiyatı piyasaya göre daha uygundur. Eğer bunu öğütülmüş halde satın almak isterseniz ödeyeceğiniz tutar yine aynı olacaktır. Dilerseniz 300 gramlık olan paketi de tercih edebilirsiniz. Her ihtiyaca uygun farklı paket seçeneklerimizin olması sayesinde size en uygun olanı bulup hemen sipariş verebilirsiniz. Limon tuzu ve aldığınız diğer tüm ürünler memnuniyetinizi sağlayacak şekilde adresinize teslim edilecektir. Tüm ürünlerde güvenli paketleme yöntemi uygulanmaktadır.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.