x
Account
Forgot password?
REGISTER

propolis
Propolis is a natural bee product consisting of antioxidant substances that bees collect from the leaves, stems, and buds of plants.

Compare Selected
Select and Add to Cart
View :

Yılların verdiği deneyimle sağlıklı ve faydalı ürünleri en doğal haliyle sizlere ulaştıran firmamız, üstün kaliteyi uygun fiyatlarla elde etmeniz adına aralıksız olarak faaliyetlerini sürdürür. Bünyemizdeki birbirinden cazip organik ürünler arasında yer alan propolis ise zengin ve besleyici içeriğiyle oldukça rağbet gören seçeneklerdendir. Reçineye benzer bir içerik olarak bilinen propolis; arıların doğada yer alan ağaçlardan ve çiçeklerden topladığı salgıların işlenmesi sonucu elde edilir. Bu noktada ister istemez pek çok kişinin aklına arı sütü gelir. Sıklıkla birbirine karıştırılan propolis ve arı sütü, aslında tamamen farklı iki ayrı besindir. Propolis, arıların kovanlarını steril hale getirmek amacıyla salgıladıkları bir sıvıdır. Arı sütü nedir sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Arılar da tıpkı insanlar gibi yenidoğan yavrularını beslemek için süt salgılar. Bu salgı da arı sütü olarak adlandırılır. Antimikrobiyal ve antioksidan özelliğiyle öne çıkan propolis, işlenmiş bir üründür ve fark şekillerde üretilerek beğeninize sunulur. Sıvı propolis kullanabileceğiniz gibi, macun haline getirilmiş olan seçeneklere de yönelebilirsiniz. Çok eski tarihlerden bu yana insanlar tarafından kullanılan ve şifasından fayda sağlanan propolis, araştırmacıların sürekli üzerine çalıştığı bir içeriktir. Günümüzde de faydaları bakımından aktif olarak kullanılan bu malzeme, pek çok rahatsızlığın tedavisi için tercih edilir. Siz de bu mucizevi içeriğe kolaylıkla ulaşabilir ve propolis damla olarak bilinen ürünlerden alarak yaşam kalitenizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Katı ya da sıvı yiyeceklerinize su bazlı olan propolis ekstraktı ekleyebilir, sağlıklı ve besleyici bir öğünün keyfine varabilirsiniz. Sıvı propolis oldukça sık tüketilen seçeneklerden olsa da propolis macun ürünlerine olan ilgi de çok fazladır. Özellikle polen, bal ve propolis damla gibi malzemelerin bir araya getirilmesiyle hazırlanan macunlar, şifalı etkisiyle oldukça popülerdir. Sayfamız üzerinden propolis macun ya da sıvı şekilde olan propolis ürünlerine göz atabilir, her bir ürünü detaylı olarak inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz. Bütçe dostu propolis fiyatları üzerinden ihtiyacınız olan seçeneğe sahip olabilir ve düzenli kullanım gerçekleştirerek bedeninizin çok daha sağlıklı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Propolis Nedir? Arı Sütü Nedir?

Reçineye benzeyen ve arı zamkı olarak da bilinen propolis, arıların çok çeşitli bitkilerden elde ettiği malzemeleri tekrar salgılaması sonucu ortaya çıkan içeriktir. Bu içerik, özellikle arıların kovanlarını temizlemek ve steril hale getirmek için kullandıkları bir salgıdır. Böylece çok daha sağlıklı bir bal elde edilir ve petekte mantar, böcek veya bakteri gibi zararlı organizmalar bulunmaz. Bu bağlamda arı sütü nedir sorusu da sağlıklı beslenmek isteyenlerin merak ettiği konuların başında gelir. Bu süt, kraliçe arının hayatı boyunca yavrularını beslemek amacıyla salgıladığı bir besindir. Bu nedenle arı sütü ile propolis birbirine karıştırılmamalıdır. Arıların doğadaki bitkilerden elde ettiği besinler, arıların kendi salgılarıyla kimyasal bir etkileşim içerisine girer. Bunun sonucunda ise propolis oluşur. Bununla birlikte reçineye benzeyen bu malzemenin doğrudan tüketilmemesi gerekir. Çeşitli işlemlerden geçirilerek ve suyla seyreltilerek üretilen sıvı propolis, kullanım için ideal olur. Damlalar halinde yiyeceklere eklenerek tüketildiğinde bu etkili içeriğin yararlarından maksimum seviyede fayda sağlanır. Kaşıkla tüketmek isteyenler için ise propolis macun çeşitleri bulunur. Tüm bu ürünler, farklı şekillerde hazırlanarak üretilir. Dilerseniz polen, bal gibi malzemelerle birleştirilerek hazırlanan ürünlerden alabilir dilerseniz de sıvı propolis alabilirsiniz. Ayrıca C vitamini ya da arı sütü ile birlikte sunulan propolis damla çeşitleri de bulunur. İçeriğine göre propolis fiyatı değişiklik gösterse de bütçenizi zorlamaz. Sağladığı faydalar göz önünde bulundurulduğu zaman propolis fiyatları uygun aralıklardadır. Ayrıca az miktarlarda tüketilen propolis ekstraktı, uzun süreli kullanım imkânı sunarak bütçe dostu olduğunu kanıtlar niteliktedir. Özellikle çocukların gelişiminde oldukça faydalı olan propolis ekstraktı, yetişkinler için de ideal olur. Dilediğiniz zaman ailenizin sağlığını desteklemek adına bu ürünleri almak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Ürünleri inceleyebilir, propolis ve arı sütü nedir sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Ardından propolis fiyatı seçeneklerine bakabilir ve beğendiğiniz ürünün siparişini online olarak verebilirsiniz.

Propolis Nasıl Kullanılır?

Çok çeşitli hastalıklara iyi gelen ve vücudun çok daha güçlü olmasına yardımcı olan sıvı propolis, arıların ağaçlardan ve çiçeklerden topladığı, sonrasında kendi salgılarıyla birlikte yeniden çıkardığı reçine benzeri bir malzemedir. Bu malzemenin çok çeşitli işlemlerden geçirilmesiyle üretilen propolis damla, ekstraktı ve macunu gibi ürünler, farklı şekillerde kullanılarak tüketilir. İnsan sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkileri olan ve birçok rahatsızlığa iyi gelen propolis macun gibi ürünler, özellikle bağışıklık sisteminin güçlenmesinde büyük rol oynar. Bu besin damla, tablet, krem, şurup, macun, toz gibi farklı formlarda üretilse de özellikle damla ve macun formlarına olan ilgi oldukça fazladır. Krem halinde olanlar doğrudan cildin üzerine uygulansa da propolis ekstraktı, macunu ya da damlası gıdalara eklenir ve oral olarak tüketilir. Propolis damla boğaz ve diş enfeksiyonları söz konusu olduğunda suya eklenerek gargara yapmak için de sıklıkla kullanılır. Ağız yaralarına ve enfeksiyonlarına iyi gelen ürün, kısa sürede sonuç verir ve sorunları giderir. Üründen ürüne kullanım şekli ise değişiklik gösterir. Örneğin; su bazlı propolis ekstraktı, yemeklere ya da içeceklere damlatılarak tüketilirken macun olarak üretilenler günde 2 tatlı kaşığı tüketilir. Çocukların ise macundan 1 tatlı kaşığı tüketmesi önerilir. Bu tür macunların kahvaltıdan yarım saat önce alınması tavsiye edilir. Ürünün etkilerini görmek için bir ya da bir buçuk ay boyunca düzenli kullanım gerçekleştirmeniz gerekir. Uyku problemlerini gideren, enfeksiyona iyi gelen ve bağışıklığı güçlendiren propolis fiyatı ise düşünülenin aksine oldukça ekonomiktir. Sayfamızda yer alan tüm ürünleri detaylı olarak inceleyebilir, propolis ya da arı sütü nedir gibi sorulara yanıt bulabilir ve propolis fiyatları hakkında net bilgi alabilirsiniz. Özellikle polen, arı sütü, propolis, bal gibi malzemelerin bir arada sunulduğu propolis fiyatları artış gösterirken su bazlı damlalar çok daha ekonomik olur. C vitaminli portakal tadında propolis + arı sütü ürün çeşitleri de vardır. Bunlar özellikle çocuklar için ideal olur. Bu tür aromaların olduğu ya da polen gibi farklı malzemelerin yer aldığı içerikler, propolis fiyatı üzerinde etkili olur. Bu nedenle alacağınız ürünün içerik özelliklerine karar verdikten sonra propolis fiyatlarına bakabilir ve satın alma işlemlerini zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

Propolis Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arı sütü nedir, propolis ile arasındaki fark nedir gibi sorular sıklıkla sorulsa da bunların her birinin mucizevi bir etkisi vardır. Bu nedenle propolis damla olarak satıldığı gibi, arı sütüyle bir araya getirilerek de beğeninize sunulur. Hatta propolis macunlarının birçoğunda polen, bal gibi malzemeler de yer alır. Bu sayede kullanıcılar üründen maksimum verim alarak sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralar. Bununla birlikte sıvı propolis ya da propolis macun tüketiminde dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunur. Özellikle propolis ekstraktı kullanmadan önce uzman bir hekime danışmak ve kendisinden onay almak gerekir. Ayrıca ürünün kullanım talimatlarını dikkatle okumak ve buna uygun şekilde kullanım gerçekleştirmek çok önemlidir. Her bir ürün farklı şekillerde hazırlandığı için kullanım şekli de değişiklik gösterebilir. Bu nedenle genel geçer ifadelere yönelmek yerine ürünün kendi kullanım talimatına güvenmek gerekir. Kullanma talimatında kişiyi şüpheye düşüren bir detay varsa yine bir uzmana danışmak gerekir. Bu tür ürünlerden bazıları, kanda pıhtılaşmayı yavaşlatabilir. Bu nedenle herhangi bir cerrahi operasyon söz konusu olduğunda bu tür ürünlerin tüketimine ara verilmesi önemlidir. Bazılarının bala alerjisi vardır. Bu tür durumlarda propolis damla kullanımından kaçından gerekir. En çok yapılan hatalardan biri de propolisle birlikte alkol tüketimidir. Bu tür ürünleri kullanırken alkolden uzak durmanız tavsiye edilir. Tüm bu detaylara dikkat ederek kullandığını ürünler, sağlıklı ve güçlü bir bedene sahip olmanızı sağlar. Bünyemizde yer alan propolis fiyatı seçeneklerine ve ürün özelliklerine göz atarak tercihinizi yapabilir, bu süreçte arı sütü nedir, propolisin faydaları nelerdir gibi sorulara da yanıt bulabilirsiniz. Bütçe dostu propolis fiyatı üzerinden alacağınız ürünlerle yaşam kalitenizi artırmanın avantajını yaşayabilirsiniz. Arifoğlu olarak her zaman yanınızdayız. Propolis fiyatları olsun diğer tüm ürünlerimizde bütçe dostu avantajlarla hizmetlerimizi sunuyoruz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.