x
Account
Forgot password?
REGISTER

Bee Products

Compare Selected
Select and Add to Cart
View :
There is a total of 14 products

Genellikle arı ürünleri denildiğinde akla ilk olarak bal gelir. Ancak bunun haricinde de arıcılıktan elde edilen çok sayıda ürün vardır. Bunların her biri sağlığa faydalı olup günlük yaşamda rahat bir şekilde kullanılabilir. En sık kullanılan ürünlere baktığınızda arı ekmeği, arı sütü, kestane süzme bal, polen, propolis ekstratı, propolis kids arı sütü gibi ürünler görebilirsiniz.

Bal çok değerli bir besin maddesi olup arıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri açısından önemlidir. Kış aylarında da beslenmelerini devam ettirebilmek için arılar petekleri bal ile doldururlar. Bunlar kendi içerisinde pazarlama ve üretim şekline göre sınıflara ayrılır. Yani petekli, süzme, çiçek balı, kestane balı gibi çeşitlerde tüketilirler.

En sık kullanılan ürünlerden biri olan ve son dönemlerde daha da dikkat çeken polen arılar için önemli bir protein kaynağıdır. Vitamin ve mineral yönünden zengin olan bu madde arıların büyüyüp gelişmesini, salgı bezi gelişimini destekler. Günümüzde polenler arı ekmeği şeklinde çocukların beslenmesinde, ilaç şeklinde, kozmetikte, hava kirliliğinin izlenmesinde, evcil hayvanların beslenmesinde besin maddesi olarak kullanılabilir. Bunun için kullanılan polenin doğal olmasına dikkat edilmelidir.

Arifoğlu Arı Ürünleri

En çok satılan arı ürünleri arasında yer alan propolis mantar, bakteri ve virüs öldürücü olarak bilinir. Yapışkan ve organik bir madde olmasıyla dikkat çeken bu madde arılar tarafından toplanır ve amaçları hem besinlerini hem de kendilerini ve yavrularını mikroplara karşı korumaktır. Bu sayede kendileri kovanlarını dezenfekte etmiş olurlar.

Propolis bitkilerin sürgün ve tomurcuk kısımlarından toplanır. Toplama sırasında arılar propolise enzim ekleyerek onu pelet haline getirir ve kovanlarına taşırlar. Önemli bir koruyucu madde olan propolis bu şekilde birikir ve arıların yaşam alanlarını daha korunaklı hale getirir.

İlgi gören arı ürünlerinde biri olan arı sütü biyolojik aktivitesi ve besin değeri yüksek olan bir madde olarak ifade edilir. Bu süt kovandaki kraliçe arının ve genç larvaların beslenmesi amacıyla kullanılır. Tüm arılar genetik olarak birbiriyle benzer olduğundan beslenmeye bağlı olarak ya işçi arı ya da kraliçe arı olarak sınıflandırılırlar. Polene kıyasla daha besleyici bir gıda olan arı sütü içerisinde fosfor, aminoasit, çinko, selenyum, enzim, hormon, A, D, C, E ve B vitaminlerini barındırır.

Arı Ürün Fiyatları

Satışa sunduğumuz arı ürünleri kendi içerisinde çeşitlere ayrıldığından fiyatlar da buna bağlı olarak farklılık gösterir. Buna göre en uygun fiyatlı ürünler arasında polen yer almaktadır. Bunun haricinde 250 gram kestane süzme bal, 40 gram saf arı sütü ve 80 gram arı ekmeği perga birbirinden farklı olacak şeklinde fiyatlandırılır. Geçerli olan fiyatlarda dönem dönem indirimler yapılmaktadır. İndirimlerden arı ürünleri dahil tüm ürünler için yararlanabilirsiniz. Fiyatlar düşmesine karşın her bir ürün tamamen doğal ve organiktir. Bu sayede sağlığınıza sağlık katar

Prepared by  T-Soft E-Commerce.