x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
 Sandal Yağı Nedir?
26.09.2022

Sandal Yağı Nedir?

Sandal ağacı, Doğu parfümleri ve tütsülerinin karakteristiği olan, zarif, yumuşak, tatlı ve odunsu bir kokuya sahip lüks bir uçucu yağdır. Sandal ağacı yağı, Santalum cinsindeki ağaçların öz odunlarından elde edilir. Ağaçların son derece yavaş büyümesi nedeniyle dünyadaki en pahalı yağlardan biridir olgunlaşmaları on yıllar alır.

 

Aromaterapide kullanılan Sandal Ağacı Esansiyel Yağının, zihni topraklamaya ve sakinleştirmeye yardımcı olduğu, huzur ve netlik duygularını desteklediği bilinmektedir. Tanınmış bir ruh hali geliştiricisi olan bu özün, azaltılmış gerilim ve kaygı hislerinden daha kaliteli uykuya ve artan zihinsel uyanıklığa, gelişmiş uyum ve duygusallık duygularına kadar her türlü ilgili faydaları kolaylaştırdığı bilinmektedir. Merkezleme ve dengeleme, Sandal Ağacı kokusu, ruhsal bir esenlik duygusunu teşvik ederek meditasyon uygulamalarını tamamlar. Sakinleştirici bir yağ, ayrıca hazımsızlıktan kaynaklanan rahatsızlık hissini yönetmeye yardımcı olduğu ve bunun yerine rahatlama duygularını teşvik ettiği bilinmektedir.

 

SANDALET AĞAÇ ESANSİYEL YAĞ KULLANIMI

 

Temel nota olan Sandal Ağacı, cilt üzerinde güçlü bir kalıcılık gücüne sahip olduğu ve hoş kuruyan kokusu diğer notaların çoğuyla uyumlu olduğu için parfümler için mükemmel bir sabitleyicidir. Son derece popüler olan sandal ağacı, kadın parfümlerinin %50'sine varan oranda bulunabilir. Yasemin, Ylang-Ylang, Gülağacı, Paçuli, Vetiver ve Gül ile özellikle iyi uyum sağlar ve bir karışımda daha az yoğun orta notaları desteklediği bilinmektedir. Yaygın olarak afrodizyak bir aroma olarak kabul edilen Sandal Ağacı, genellikle cesur ve görkemli silajlarla baştan çıkarıcı Doğu kokularının temelinde yer alır.

 

Nemlendirici Yağ:

Kuru veya hassas ciltlere uygun zarif kokulu bir nemlendirici karışım için 2 damla Sandal Ağacı, 4 damla Paçuli ve 3 damla Gül yağı ile birleştirin.

Seyreltmek için 50 ml tatlı badem veya fındık yağı ile karıştırın özel bir şişeye doldurarak cildinize sürebilirsiniz.

 

Cildi Canlandırmak Masaj Yağı:

4 damla Sandal Ağacıve 3 damla Papatya yağı ile 20 ml kayısı çekirdeği yağı (veya seçtiğiniz başka bir taşıyıcı yağ) ile yorgun görünen cildi canlandırmak için bir maske veya masaj karışımı yapabilirsiniz. ). 10 dakika maske olarak uygulayın veya yüzünüze hafifçe masaj yapın.

 

Kuru Ciltler İçin Masaj Yağı:

Kuru ciltte nemi yenilemek için alternatif bir yüz masajı karışımı olarak, 3 damla Sandal Ağacı ve 4 damlanar Çekirdeği  Yağı, 2 damla Gül Yağı ve 20ml Jojoba yağı ile karıştırın ve az miktarda cilde nazikçe masaj yapın.

 

Saç İçin Kullanımı:

Sandal ağacı yağını saç bakımında kullanmanın en basit yolu, ipeksi yumuşak bir doku sağlamak ve kalıcı, bir koku vermek için tek kullanımlık normal bir şampuan veya saç kremine birkaç damla ekleyebilirsiniz.

 

Oda Kokusu İçin Kullanımı:

Buhurdanlığınıza 3-4 damla sandal ağacı damlatıp odanız için güzel kokular elde edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.