x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

ProKids Bal Arı Sütü Propolis Portakal Tadında C Vitaminli 150g

Yorumlar (3)
3.7 Ortalama Puan
 • 5
  0
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0
Ürün Kodu : 600 09 171
275,00
199,20
%28 İndirim
Beğen
20.06.2024 tarihine kadar kargoda

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

Üretici Firma:
ARİFOĞLU BAHARAT ve GIDA SAN. LTD. ŞTİ.

Arifoğlu PROkids : Çocuklar İçin Portakal Tadında, Bal + Propolis Ekstraktı (Su Bazlı) + Arı Sütü + C Vitamini Karışımı. 150 gr.

*Profesyonel annelerin daha başarılı, daha güçlü çocuklarının gizli sırrı:

*Alkol, glikol, gliserin, emülgatör gibi kimyasallar ile kıvam artırıcılar ve koruyucu madde içermez. (Böylece takviye edici gıda özelliği artar. Çünkü yabancı-kimyasal maddelere karşı vücudumuzdaki hücreler güvenlik duvarı oluşturur ve etken maddelerin emilimi oldukça azalır ve yavaşlar.)

*Alkolsüz tekniklerle yüksek teknoloji kullanılarak üretilmiştir.

*Su bazlı saflaştırılmış organik propolis; standardize edilmiş %10 'luk organik propolistir.

*HDA değeri yüksek (1.4) Organik Arı Sütü içermektedir.

 

Takviye edici gıda olarak tüketilir.

 

"Ambalaj açıldıktan sonra 6 (altı) ay içinde tüketilmelidir. Oda sıcaklığında (+19°/+25°) muhafaza edilmelidir."

"Bırakın mevsimler gelsin geçsin."

 

İÇİNDEKİLER 150 GRAM İÇİN
Bal: %88,25 132,37g
Ham Propolis :
(%10'luk su bazlı)
   %6     9g
Arı Sütü :    %3    4,5g
C Vitamini:    %2     3g
Doğal Aroma Verici (Portakal):  %0,75   1,25g

Arı Sütü

Arı sütü ana arının besini olup, besin değeri oldukça yüksektir. Ana arı ve işçi arılar yumurtadan çıktıklarında aynı genetik yapıya sahip olmalarına rağmen, larva döneminde farklı oranda ve sürede arı sütüyle beslenmeleri yapılarının farklılaşmasına neden olmaktadır.  Sadece 6 günlük bu farklı beslenme sonucunda ana arı hastalıklara direnç kazanmakta, günde kendi ağırlığının iki katı kadar (1500-3000) yumurta üretebilmekte ve 6 yıl kadar yaşamaktadır. Diğer işçi arılar ise kolay hastalanırlar, dişi oldukları halde yumurta bırakamazlar ve sadece 2 ay yaşarlar. İki birey arasındaki bu derece farklılaşma sadece arı sütü ile beslenmelerinden kaynaklanmaktadır.

Propolis

Şehrin ya da sistemin bekçisi, koruyucusu anlamına gelen “Propolis” tabiattaki en güçlü koruyucu, kapatıcı, temizleyici maddedir. İşçi arıların kavak, meşe, kayın, okaliptüs, akasya ve kozalaklı ağaçlar başta olmak üzere değişik ağaç ve çalıların tomurcuk ve kabuklarından toplayarak kovanlarını ve kendilerini dış etkenlerden, mikro organizmalardan, diğer etkenlerden korumak için kovanı kapladıkları maddeye denir.

Propolis toplama işlemi sayıları oldukça az olan bir grup işçi arı tarafından gerçekleştirilir. Arı kaynak bitkiden arka ayakları ve üst çenesini kullanarak bir miktar reçinemsi maddeyi kopartır ve bu parçayı ağzında sindirim enzimleri ile karıştırarak pelet haline getirip kovanına taşır.

Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinin yaylalarından elde edilmiş propolisin, steril olarak laboratuvar ortamında yüksek teknoloji kullanılarak sadece deiyonize su ile üretilmiş konsantre ekstraktıdır. Arıların ürettiği fenolik bileşikler ve çok zengin enzimler içermektedir.  (Yüksek oranda antioksidan, antibiyotik ve flavanoit içerir. Ayrıca kalsiyum, magnezyum, çinko, kafeik asit, fenilsirik asit, ferulik asit ve fenoller içermektedir.)

Menşei: Türkiye

Uyarılar:

2 yaşından küçük çocukların tüketmesi önerilmez. 

Arı ürünlerine duyarlı ve hassas bünyelerde alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

İşletmemiz ISO 9001:2015 Kalite ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim sertifikasına sahiptir.

İşletme Kayıt No: TR-34-K-000495

Türk Gıda Kodeksine uygun üretimi yapılmıştır.

Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (TETT) ve Parti No (PN) ambalajın üzerindedir. Rutubetsiz, serin, kuru ve ışık almayan yerde saklayınız.

Kargo Bilgisi:
Kargonuz 2 iş günü içersinden kargoya teslim edilmektedir.

Bilgilendirme:
İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.
Zaman zaman uyguladığımız set, indirimli ve kampanyalı satış fiyatları mağazalarımızda geçerli değildir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.