x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Nar çekirdeği yağı nedir?
21.12.2022

Nar çekirdeği yağı nedir?

Narlar, pek çok vücut sistemini ve işlevini koruyup geliştirerek optimal sağlığı teşvik etme yetenekleri nedeniyle "Yaşamın Meyvesi" ve "Doğanın Güç Meyvesi" olarak anılır.

 

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞININ FAYDALARI

Nar Taşıyıcı Yağın ana kimyasal bileşenleri şunlardır: Punisik Asit, Oleik Asit, Linoleik Asit, Palmitik Asit, Stearik Asit, Fitosteroller ve Tokoferol (E Vitamini).

 

Cilt bakımında ve masajlarda topikal olarak kullanılan Nar Taşıyıcı Yağ, kollajen üretimini artırır ve iltihap önleyici nitelikler sergiler. Hasarlı, kuru veya yaşlanan cildi onarma yeteneği, onu cilt bakımı kozmetiklerinde ideal bir bileşen haline getirir. Nar Taşıyıcı Yağı cilt elastikiyetini arttırır ve hem erkeklerde hem de kadınlarda hormonal dengeyi desteklediği ve böylece cilt dokusunu iyileştirdiği bilinmektedir.

  

KALİTELİ NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞININ YETİŞTİRİLMESİ VE HASAT EDİLMESİ

Punica granatum, meyve veren yaprak döken Nar botanik, hem meyve mahsulü için hem de park ve bahçeler için süs bitkisi olarak yetiştirilir. 5 ila 10 m (16 ve 33 ft) arasında bir yüksekliğe ulaşabilen bir çalı veya ağaç olarak büyür.

 

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI NASIL ÇIKARILIR?

Nar Taşıyıcı Yağı, ekstraksiyon işlemi başladığında olgun çekirdeklerinden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilir ve yağı ısıdan koruyarak enzim, besin ve vitaminlerinin yanı sıra kalitesini de korur.

 

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI KULLANIM ALANLARI

Nar Taşıyıcı Yağı'nın kullanımları, tıptan kozmetiğe kadar çok fazladır. Birçok formu masaj yağları, yüz yağları, masaj jelleri, duş jelleri, losyonlar, kremler, yüz serumları, sabunlar, dudak balzamları, şampuanlar ve diğer saç bakım ürünlerini içerir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.