x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Ceviz Yaprağı 80g

Yorumlar (0)
Ürün Kodu : 600 12 514
125,00
125,00
%0 İndirim
Beğen
20.06.2024 tarihine kadar kargoda

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

Üretici Firma:
ARİFOĞLU BAHARAT ve GIDA SAN. LTD. ŞTİ.

Latince adı ‘Juglans Regia’ olan Ceviz, cevizgiller familyasındandır. Bazı kaynaklara göre cevizin anavatanı İran’ın Ghilan bölgesi olarak gösterilirken bazı kaynaklarda Çin’dir. Ülkemizde Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde ceviz yetiştiriciliği yapılır. Kışın yapraklarını döken, yapraklarından önce açan çiçekleriyle bilinen uzun ömürlü bir bitkidir. 

Gösterişli gövdesiyle, heybetli görünümüyle başka hiçbir ağaca benzemeyen Ceviz ağacının tüysü yaprakçıkları keskin kokusuyla insanın nefesinde ferahlık yaratır. En az insanlık tarihi kadar eski olan bu ağacın leziz meyveleri çiğ yenilebildiği gibi kurutularak çerez gibi de tüketilebilir. Pastalarda, kurabiyelerde, keklerde, tatlılarda o harika bir çeşnidir. Reçel ve helvalarda farklı bir damak tadı yaratır. Salatalarda, soğuk mezelerde lezzetini özgürce sergiler. Ayrıca kerestesinin son derece kıymetli olmasından dolayı oymacılıkta aranan bir malzemedir.    

Ceviz, Yunan ve Roma mitolojisinde tanrıların yiyeceği olarak geçer. İnsanlık tarihi boyunca insanlar tarafından hem dış görünüşüyle hem de lezzetiyle baş tacı edilmiştir. Şiirlere, öykülere, mitolojik hikayelere konu edilmiştir. Gelin odalarına ceviz asmak birçok kültürde geleneğe dönüşmüştür. Noel kutlamalarında Noel ağaçlarını altın yaldıza batırılmış cevizlerle süsleme ritüeli bugün hâlâ devam etmektedir.     

Ceviz yaprağı bitkisinden; ceviz yaprağı çayı, ceviz yaprağı yağı, ceviz yaprağı macunu, ceviz yaprağı sabunu, ceviz yaprağı tentürü ve ceviz yaprağı ekstraktı üretilir. Ayrıca içeriğindeki tanen ve uçucu yağların zenginliğiyle çok çeşitli ilaçların muhteviyatına girmiştir.

Halk arasında ceviz yaprağı çayı içmenin iştah açmaya, kabızlığa, kan şekerini düşürmeye, vücudu güçlendirmeye, boğaz ve bademcik iltihaplarına iyi geldiğine inanılır.  Ceviz yaprağı ile yün, pamuk veya ipek iplikler kahverengine boyamak için de kullanılır. Birinci Dünya Savaşı sırasında Türk ordusundaki askerlerin çadırları ve elbiseleri ceviz yaprağı ve soğan karışımıyla ile boyanmıştır.  

Uygun şartlarda kurutulan ceviz yaprağı, ağzı kapalı bir kapta, loş, serin ve kuru bir ortamda saklanıldığında ömrü 1 yıldır.  

İçindekiler: 

Ceviz Yaprağı / Walnut Leaves

Juglans regia

Kullanılan Kısmı: Yaprak

Hazırlanışı:

1 Tatlı kaşığı ceviz yaprağını 100 derece kaynar suda 10 dakika kaynattık dan  sonra çayınızınızı tüketebilirsiniz.

Firma Güvencesi:

Arifoğlu Doğal ve Organik Ürünler hem satış esnasında, hem satış sonrasında müşterisinin yanında olmayı temel prensibi olarak belirlemiştir. Arifoğlu'nun her mağazasında olduğu gibi, internet satış sitesinde de öncelikli hedefi müşterisinin güvenini kazanmak ve aldığı hizmetten memnun kalmasını sağlamaktır.

Kargo Bilgisi:
Kargonuz 2 iş günü içersinden kargoya teslim edilmektedir.

Bilgilendirme:
İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.
Zaman zaman uyguladığımız set, indirimli ve kampanyalı satış fiyatları mağazalarımızda geçerli değildir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.