x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
17.02.2022

Arifoğlu Galataport Mağazası

​1944' den beri Mısır Çarşısı'nda faliyet gösteren Arifoğlu 2022 Yılı yatırımını Dünyanın yeni gözdesi olan alışveriş merkezi Galataport Alışveriş Merkezi'nde Mağazsını Açıyor. Arifoğlu Organik ve Doğal Ürünler olarak 1944 yılından itibaren Baharat, Bitkisel Yağlar, Bitkisel Kozmetik, Organik Arı Ürünleri, Organik Pekmez Çeşitleri ile 2022 yılında itibaren Galatport'da da hizmet verecektir. 


Galataport
Mahalle Dokusunda Nefes Alan Bir Yaklaşım
Galataport İstanbul erişilebilir ve düşük katlı yapıları, mahalle konseptinde tasarlanmış, bölgenin tarihi dokusuyla ahenk içindeki mimarisi, alternatif ulaşım olanakları şeklinde birçok özelliği ile misafirlerine, “nefes alan” sıhhatli ve güvenli bir kültür-sanat, emek verme, alışveriş ve yeme içme deneyimi sunuyor. Rıhtımı, meydanları ve sokakları ile herkesi kucaklayan, Boğaz’ın eşi olmayan manzarasına hepimiz için fiziksel ve görsel erişim elde eden, 7/24 ömür sunan bir alana haiz.

Şehrin Yeni Alışveriş ve Gastronomi Mahallesi
Galataport İstanbul’da yaklaşık 250 tane perakende ve yeme içme noktası bulunuyor. Alışveriş ve yeme içme birimleri için ayrılan kiralanabilir alan toplamı yaklaşık 52 bin metrekare, kiralanabilir ofis alanı ise 43 bin metrekaredir. Galataport İstanbul’da yer edinen markalar, daha ilkin Türkiye’de yer almış olsun veya olmasın, tümF hedef kitlelere ve farklı zevklere hitap edebilecek, temelinde edinim olan bir konsept ile hizmet veriyor. Projede 20 metrekareden başlayarak 2 bin metrekareye kadar çıkan farklı büyüklüklerde mağazalar bulunuyor. Galataport İstanbul, %40’lık yeme içme oranı ile şehrin yeni gastronomi mahallesi konumuna geliyor. Geçmişte pek çok değişik kültürü barındıran bir sahada yer alan Galataport İstanbul, Türk ve Dünya mutfaklarından geniş bir yelpaze sunan birçok yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yapıyor. Yeme içme sektöründe düşündüğü sertifikasyon ve kontrol hizmetleri ile, ziyaretçilerine onaylı ve hijyenik sokak lezzetlerini güvenle tatma imkanı veriyor.

İstanbul’un Kültür Sanat ve Tasarımla Buluşma Noktası
Sahasında barındırdığı İstanbul Modern ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi ile sanatın Türkiye’deki en iyi örneklerine ev sahipliği yapıyor. Proje kapsamındaki peyzaj düzenlemesi ile hayata geçirilen tarihi Tophane Meydanı İstanbul’un ilk müze meydanı oluyor. Müze Meydanı’nın merkezinde yer edinen ve tarihi 1848’e ulaşan zamanı Tophane Saat Kulesi, oldukça özel bir teknikle yerinde kaldırılarak restore edildi. Tophane Saat Kulesi, Galataport İstanbul’da eski ile yeniyi buluşturan, anları ve anıları sahiplenen, vakit ve dönüşümün simgesi, 19. Yüzyılda Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan ve üzerinde kendisine ilişkin bir tuğra bulunan bu yapı İstanbulluları ve şehrin ziyaretçilerini ağırlıyor. Galataport İstanbul’un yıl süresince ev sahipliği yaptığı pek oldukça kültür sanat ve tasavvur etkinliği ile çevresindeki kültür sanat etkinliklerinde de %72’lik bir büyüme sağlayacağı öngörülüyor.


Tarihi Mirasa Saygı
Proje sahası içinde yer edinen tescilli binaların restorasyonu ile İstanbul'un oldukça değerli tarihi binaları şehre geri kazandırıldı ve zeminlerinde meydana getirilen iyileştirme çalışmaları ile binaların dayanıklılığı artırıldı. Rıhtımın en eski binası olan Paket Postanesi, özel arduvaz çatıları ve cepheleri ile projenin simgelerinden biri olurken liman sahasında yer edinen diğer üç tescilli bina; Merkez Han, Karaköy Yolcu Salonu ve Çinili Han binaları da restore edilerek The Peninsula Istanbul oteline ev sahipliği yapıyor.

The Peninsula Istanbul
Dünyada ancak 10 seçkin lokasyonda yer edinen Peninsula Hotels markasının bir halkası olan otel, 177 odası ile tarihi yarımadanın tam karşısında yer alıyor. Proje kapsamında restore edilen üç tescilli binaya ek olarak yeni inşa edilen ve 15 saniyede açılabilen hususi giyotin cepheli bir balo salonunu şehre kazandırıyor. Toplam 300 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçirilen The Peninsula Istanbul ile ülke ekonomisine 150 milyon Euro’sevinç doğrudan yabancı yatırım sağlandı. Otelin 2022 senesinde açılması hedefleniyor.

İnovatif ve Esnek Ofis Çözümleri
Galataport İstanbul’da, mimariden dekorasyona kadar, sosyal mesafe gözetilerek tasarlanmış elastiki ofisler yer ediniyor. Ofis alanları cam cephe sayesinde güneş ışınlarını içeri alıyor ki bu da çalışanlar için gün ışığı ve ferah bir ortam sağlayarak çalışan motivasyonuna katkı sağlıyor. Ayrıca binalardaki teras alanları çalışanlara temiz havaya erişim imkânı veriyor.

Dünyanın İlk Yer Altı Kruvaziyer Terminali
Bir 'ana liman' olarak konumlanan Galataport İstanbul; Akdeniz çanağından Karadeniz'e kadar geniş bir coğrafyada, günde 3 gemiye ve 15 bin yolcuya hizmet etme kapasitesi ile kruvaziyer turizmine hareketlilik getiriyor. Dünyada ilk kez kurgulanan ve büyük ses getiren hususi kapak sistemi ve yerin altında inşa edilen 29 bin metrekarelik terminale ev sahipliği yapıyor. Limanda vapur olmadığı zamanlarda, gümrüklü alanı ve emniyet (ISPS) alanını ayıran hususi kapak sistemi yardımıyla, geçici gümrüklü saha yaratılarak sahil şeridi erişime açık kalmaya devam ediyor. Bu inovasyon sayesinde senelerdir erişime kapalı olan Karaköy’ün eşsiz kumsal şeridi şehrin en hususi yürüyüş rotalarından biri oluyor. Güvenli Turizm Sertifikası’na haiz Galataport İstanbul Kruvaziyer Terminali, pandemiye karşı alınan yüksek önlemler çerçevesinde misafirlerini karşılıyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.