online satış mağazamız için


1-Arifoğlu ürünlerinin raf ömür süresi nedir?
    Arifoğlu ürünlerinde (baharat ve bitkiler) raf ömrü iki yıldır, fakat ürünler açıldıktan sonra serin ve kuru yerde muhafaza edilmesi gerekir.

2-Arifoğlunun çayları katkı maddeleri içerir mi (boya var mı)?
    Arifoğlu çaylarında kesinlikle katkı maddeleri yoktur. Meyve çaylarının içinde bulunan hibiskus bitkisi, sıcak suda koyu kırmızı rengini bırakır.

3-Bitkilerin gerçekten faydaları varmıdır?
    İlaçların yanında destek amaçlı kullanılırsa gerçekten faydaları vardır.

4-Ekinaseya çayının en önemli özelliği nedir?
    Bitkinin en etkili olduğu hastalıklar grip ve soğuk algınlığıdır. Uzmanlar gripsiz nezlesiz soğuk algınlığına yakalanmadan bir kış geçirmenin yolunun ekinaseya bitkisinden geçtiğini belirtmektedir.

5-Arifoğlu çaylarında neden poşet sınırlaması konuluyor?
    Meyve çaylarımızda her hangi bir sınırlama yoktur. Yapılan araştırmalarda, etkin bitkilerin günlük tüketiminde poşet sınırlaması önerilmektedir.

6-Arifoğlu bitkileri neden sıcak su yöntemiyle 10- 15 dakika demlenmeli deniliyor?
    Bitkiler, bu geçiş süresinde etken bileşimlerini bırakabilmektedir.

7-Keten tohumuna uzun süreden beri neden bu kadar talep var?
    Keten tohumu besin takviyesi olarak tıp doktorları tarafından hastalarına önerilmektedir. Fakat saklama koşulu çok önemlidir. Arifoğlu, bunu göz önüne alarak, vakumlu 100 gr lık metal kutularda müşterilerine sunmaktadır.

8-Arifoğlu bitkisel ürünleri üzerinde neden faydalar ve rahatsızlıklara göre tedavileri anlatılmıyor?
    Bitkisel ürünlerimizin direk tedavi edici etkisi yoktur. Ancak Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının izni ile ilaç tedavisinin yanında destekleyici amaçlı kullanılabilir.

9-Neden yıllardır bitkisel ürünler ve baharat denilince akla Arifoğlu geliyor?
    Arifoğlu bitki dünyasını uluslararası standartlara ulaştırabilen, Avrupa’nın en modern tesislerinden birine sahip ve baharatta yeni lezzetleri müşterilerine sunan lider bir marka olduğu için.